
Це — місце, де знайомляться з діловими партнерами, формують групи за інтересами та навіть ведуть політичну діяльність.
Слово "диванія" походить від перського слова «divan», яке своєю чергою походить від шумерського «dub», що означає офіційну кімнату для переговорів. Кажуть, саме це слово використовувалось для позначення королівського двору або вищого органу виконавчої влади. У такому приміщенні жителі Близького Сходу приймали своїх колег по бізнесу та гостей. Сьогодні цим терміном позначається зала для прийняття та збори, що в ній проводяться. Відвідування чужої або проведення своєї диванії є важливою особливістю культури арабських країн Затоки.
Диванія як явище завжди відігравала важливу роль у розвитку Кувейту, сприяючи, серед іншого, ефективному спілкуванню між представниками старійшин та досягненню консенсусу в суспільстві. Навіть із появою соціальних мереж традиція диванії зберігає популярність у кувейтському суспільстві. У багатьох кувейтських домах є окрема, ізольована від житлового приміщення зала, що служить диванією. Архітектурна композиція диваній еволюціонувала від традиційних наметів з подушками для сидіння до цілих будівель з сучасним інтер’єром. Диванія зазвичай має прямокутну форму, а з обох боків приміщення розташовані місця для сидіння. Іноді передбачений гостьовий будинок для тих, кому потрібно залишитися в місті на ніч або довше.
Офіційні диванії є основою політичної системи Кувейту. Міністри, депутати, очільники державних компаній, впливові бізнесмени й банкіри, директори транснаціональних корпорацій та інші представники еліти щотижня чи щомісяця беруть участь та/або організовують диванії. Під час кількагодинної диванії гостям зазвичай пропонують чай і каву (арабську), а іноді - наїдки чи навіть повноцінні страви.
Участь у диванії — гарний спосіб зарекомендувати себе, знайти бізнес-партнера або покупця свого товару чи послуги. Однак зазвичай на диваніях говорять арабською мовою, що актуалізує послуги перекладачів арабської мови. Якщо ж пробувати самостійно вивести свою арабську мову на рівень В2, слід звернути увагу на онлайн-посібник арабської мови "Дипломатія війни". Це —повністю автономний онлайн-курс арабської мови з 30 уроків, що містить 500+ питомих арабських фраз і висловів у політико-дипломатичній царині, комплекс інтерактивних вправ з автоперевіркою та шкалою прогресу, а також ШІ-інтеграції, які по суті заміняють курси арабської чи репетитора арабської, дозволяючи вам так само якісно вивчати арабську мову онлайн.