
Арабізми зʼявилися внаслідок поширення ісламу, мовних і соціокультурних контактів арабів з народами Середньої Азії, Близького Сходу, Північної Африки, Іспанії, завойованими ними в Середньовіччі. З Іспанії через народну та наукову латину значна кількість арабських запозичень потрапила до романських мов, а звідти через посередництво французької та німецької мов — до словʼянських, зокрема української.
Крім екзотичних слів на кшталт візир, гарем, жасмин, султан, шербет тощо, арабськими запозиченнями є деякі назви зірок та сузір'їв (Альдебаран, Альтаїр), низка наукових термінів (алгебра, алхімія, алгоритм) й такі слова, як: кайдани, майдан, арсенал, алкоголь, диван, шафран, зеро, шакал, лимон, газель, факір і багато інших.
Порівняйте схожість:
• Кайдани – قيد /qayd/
• Майдан – ميدان /maẙdānuⁿ/
• Візир – وزير /wazir/
• Алгебра – الجبر /ạl̊jab̊ru/
• Тариф – تعريفة /ta’rifa/
Звісно, для професійного володіння арабською мовою на рівні В2 одними лише арабізмами не обійтися. Потрібен підручник арабської, репетитор арабської, а в ідеалі — ще й спеціалізовані курси арабської мови. Якщо вивчаєте арабську мову онлайн, зверніть увагу на онлайн-посібник арабської мови "Дипломатія війни". Методика його авторів — арабістів, кандидатів наук — передбачає гармонійний розвиток навичок аудіювання, читання, говоріння та письма до рівня В2. Усі необхідні для цього ресурси (тексти з оголосами та начиткою диктором, вправи з автоперевіркою та ШІ-інтеграціями тощо) відтепер зібрані й структуровані в одному інтерактивному посібнику. Комплекс оглядових уроків сприяє ліпшому засвоєнню матеріалу та швидкому прогресу.